NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Кукање на тешке игре, лошу концентрацију и сл.

Шта мислите о посебној (овој) теми на форуму да не затрпавамо вести са насловне стране?

Ја данас забих нулу на спојницама, не памтим када ми се то десило. Значи, чиста лутрија на којој нисам имао среће. Тема (да не откривам превише) - једно алкохолно пиће.

Иначе, у претходном месецу су ми изашла скоро сва питања која сам послао, чини ми се, у фебруару, марту. За нека сам морао поново добро да размислим... Спојница и асоцијација још нема...

5 za
3 protiv
Цане Вукић
2010-09-01
???

Zanimljivi su i ovih 215 poena igraca zoran tesic, mada je moguci maksimum 203,pa nebi bilo lose da supervizor pojasni slucaj?surprise

5 za
2 protiv
Слађан
2010-09-01
???

SLAKI82 napisa...

Zanimljivi su i ovih 215 poena igraca zoran tesic, mada je moguci maksimum 203,pa nebi bilo lose da supervizor pojasni slucaj?surprise

...kao što se vidi u njegovom kalendaru, imao je 183 poena danas. Nije mi jasno otkud još 32, mada nije isključeno da je igrao neke igre u trenutku dok se na serveru prebacivao "tekući" u "prethodni" mesec.

2 za
3 protiv
Supervizor
2010-09-01
???

SLAKI82 napisa...

Zanimljivi su i ovih 215 poena igraca zoran tesic, mada je moguci maksimum 203,pa nebi bilo lose da supervizor pojasni slucaj?surprise

...

Isto je i kod mene pisalo,tih 215 poena,a sada na ovoj temi pise da ima 6 poruka,a kad otvorim ima ih 3?!?!

Петар Марковић napisa...

Иначе, у претходном месецу су ми изашла скоро сва питања која сам послао, чини ми се, у фебруару, марту. За нека сам морао поново добро да размислим... Спојница и асоцијација још нема...

...Ja sam svoju asocijaciju prepoznao tek kada sam otvorio sve cetiri kolone ;)

0 za
2 protiv
NeparniValjak
2010-09-01
???

Ja bih malo da kukam a malo da pohvalim onog ko je poslao "penzionersku" asocijaciju na kojoj sam puk'o danas. Resio sam samo dve kolone ali je asocijacija bila izvrsna. Nadam se da ce se autor prepoznati.

3 za
1 protiv
Meda
2010-09-01
???

Ja bi takođe u vezi asocijacije da sugerišem na jednu u kojoj se pojavljuje Čkalja. Taj pojam me je načisto naveo na druga razmišljanja i ne bih se setio konačnog rešenja nikada... crying

1 za
2 protiv
Fellow
2010-09-01
???

najbolja su pitanja ko je pobedio u rukometu na SP 2006 i slicno a da ne pominjemo stadione :)

3 za
5 protiv
masxa
2010-09-01
???

Zanimljivo je čitati o iskustvima ostalih takmičara koje su imali tokom igre.Interesuje me je da li je moguće videti koliko je koji takmičar imao poena po igri, a ne samo po danu?(isključujući samog sebe jer se to već može videti).
 

1 za
1 protiv
Radomir-ue
2010-09-01
???

Петар Марковић napisa...

 

Ја данас забих нулу на спојницама, не памтим када ми се то десило. Значи, чиста лутрија на којој нисам имао среће. Тема (да не откривам превише) - једно алкохолно пиће.

 

...Nisi jedini. Da mi je znati ko je napravio spojnicu pa da mu posaljem litru nase domace rakije

2 za
1 protiv
Savatije II
2010-09-02
???

Ova spojnica sa "alkoholom" je katastrofa.Ako je poenta u tome da niko ništa ne odgovori, napraviću i ja jednu da će maksimum biti 2 ili 3 pogođena( ali na slučaj).

1 za
1 protiv
Radomir-ue
2010-09-02
???

Lijepo je pisalo Dragan Marinković, a ja pročitala Dragana Mirković, eh, ko mi je kriv...

1 za
1 protiv
merilin
2010-09-02
???

Ljepota božija, juče čista  0  na slagalici, a danas u igri moj broj, kad krene, onda krene...

0 za
1 protiv
konj_AleksandraM
2010-09-03
???

 

konj_AleksandraM napisa...

Ljepota božija, juče čista  0  na slagalici, a danas u igri moj broj, kad krene, onda krene...

...Ajd i ja da zakukam, cisto da mi bude lakse: nikad gori start, za tri dana ni jedna asocijacija, a danas pukoh i na skocku cista 0, sto ne pamtim kad mi se desilo. Neparni, ne brini, ja sigurno placam picewink

1 za
1 protiv
Meda
2010-09-03
???

E, stvarno vam je danasnja asocijacija paglu. Smorila sam se onoliko.

3 za
1 protiv
Nada&Ivan;
2010-09-03
???

Meda napisa...

...Ajd i ja da zakukam, cisto da mi bude lakse: nikad gori start, za tri dana ni jedna asocijacija, a danas pukoh i na skocku cista 0, sto ne pamtim kad mi se desilo. Neparni, ne brini, ja sigurno placam picewink

...

Sta ti je psiha,cim pomenuh placanje pica Kalamist je konstantno 175+,moracemo da nadjemo drugi nacin da mu oteramo zmiju iz dzepa wink

0 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-09-03
???

Nadalina napisa...

E, stvarno vam je danasnja asocijacija paglu. Smorila sam se onoliko.

...

Povlacim komentar. Glupa sam ja sto se ne setih tako proste stvari.

0 za
2 protiv
Nada&Ivan;
2010-09-04
???

Pitanje za Supervizora,

Kada ce moci da se vidi plasman i statistika za Avgust mesec?

6 za
0 protiv
Слађан
2010-09-04
???

Ovaj mesec se cesto pojavljuju greske u pitanjima.Meni se skoro svaki dan javljaju greske u asocijacijama,KZZ ili spojnicama.Na moju primedbu neke greske su ispravljene,na neke primedbe jos cekam odgovor,zasad je sve bilo korektno do strane Supervizora sto se toga tice.Posle tih gresaka ja se nepotrebno iznerviram i pravim neke bezvezne greske u drugim igrama,ali to je do mene.Inace,pohvala za raznovrsnost oblasti u spojnicama ovog meseca(iako su me zapale neke oblasti koje uopste ne poznajem,pa sam lose prosao) ,za razliku od proslog meseca gde su vise od pola spojnica cinili zajedno sport i filmovi.

5 za
0 protiv
mc80
2010-09-05
???

Prigodna pesma za kolegu Medu,trazim ga na listi zalud ;)

http://www.youtube.com/watch?v=LqIndOEE00c&feature=related 

3 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-09-05
???

 

NeparniValjak napisa...

Prigodna pesma za kolegu Medu,trazim ga na listi zalud ;)

http://www.youtube.com/watch?v=LqIndOEE00c&feature=related 

...Izgleda da je Meda pre vremena zapao u zimski san. Hvala na pesmi :)

2 za
0 protiv
Meda
2010-09-05
???

Kojom magijom sam ja prvi.

6 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-09-05
???

Из мог досадашњег искуства (не богатог) са ''пријавом проблема'' на игре, сматрам да је супервизор више него коректан при уважавању примедби. Данас сам решење једне колоне куцао као две речи (енлеске на српском), а решење је једна реч на српском. Нпр. Њу Јорк уместо Њујорк.  Ја тражио 5 поена ако је примедба основана, а добио сам да поново играм игру. Значи, заслужио сам 20-ак поена, а добио прилику за 45... и остављен да се договорим са својом савешћу...

1 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-09-07
???

Петар Марковић napisa...

Ја тражио 5 поена ако је примедба основана, а добио сам да поново играм игру. Значи, заслужио сам 20-ак поена, а добио прилику за 45... и остављен да се договорим са својом савешћу...

... razlog za ovo je što u sistemu ima dobro razrađen sistem za poništavanje i ponovo igranje igre koji je istestiran i radi ispravno. Ručno dodavanje 5 poena i slično moramo da ulazimo i ručno menjamo i onda se desi neki previd ili greška pa bude slučaj kao "milan 97" da se pojave neki silni poeni, višak odigranih igara i slično. Zato u poslednje vreme lakše dozvoliti da se igra odigra ponovo - koliko vidim niko to još nije zloupotrebio.

1 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-07
???

I ja sam primetio te greske koje se desavaju u ukupnom zbiru poena za neki mesec, jer sam i ja na kraju proslog meseca u ukupnom zbiru poena imao nekih 100 poena viska od osvojenih,pa je verovatno rang lista kasnila zbog tih ispravki.Ali mislim da vam taj sistem sabiranja jos uvek ne funkcionise kako treba jer sam i u ovom mesecu prekjuce imao 27 poena viska koliko vidim to je ispravljeno kod mene ,ali ima gresaka i kod drugih takmicara npr. trenutno sam primetio da IGOR PRKA ima 100 poena viska u ukupnom zbiru za ovaj mesec,a verovatno ima jos slicnih primera.

1 za
0 protiv
Слађан
2010-09-07
???

SLAKI82 napisa...

I ja sam primetio te greske koje se desavaju u ukupnom zbiru poena za neki mesec, jer sam i ja na kraju proslog meseca u ukupnom zbiru poena imao nekih 100 poena viska od osvojenih,pa je verovatno rang lista kasnila zbog tih ispravki.Ali mislim da vam taj sistem sabiranja jos uvek ne funkcionise kako treba jer sam i u ovom mesecu prekjuce imao 27 poena viska koliko vidim to je ispravljeno kod mene ,ali ima gresaka i kod drugih takmicara npr. trenutno sam primetio da IGOR PRKA ima 100 poena viska u ukupnom zbiru za ovaj mesec,a verovatno ima jos slicnih primera.

...Da, zato je kasnila rang lista. Generalno je problem kada neko igra u trenutku dok se nesto ispravlja, jer se onda desi da se poeni za odredjenu igru upisu dva puta. Izbor je ili da zaustavimo sajt da se urade ispravke ili da se to uradi oko 5 ujutru kada skoro niko ne igra (ali sam vec 2 puta zaspao pre toga)... ili da se saceka kraj meseca, pa se na drugom racunaru uradi sumiranje. Za sada se radi po ovoj poslednjoj varijanti, osim ako kod nekog igraca bas primetite, to se onda rucno ispravi.

1 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-07
???

Ja sam maločas sjeo da odigram slagalicu,i odigrao sam prvu igru,sastavio riječ od 10 slova,i onda mi je zablokiralo,čekao sam dugo,morao sam da izađem i da ponovo uđem,a kad sam ušao na prvoj igri umjesto 30 bodova pisalo je 0,i još uvijek piše! Onda sam malo sačekao i krenuo da odigram "Moj broj",jer sam konačno uspio da se ulogujem,ali je opet zablokiralo načisto.... :( 
Nije mi uopšte ponuđeno da prijavim problem sa igrama,pa molim supervizora da mi omogući da ponovo igram. 
Hvala unapred!

0 za
0 protiv
limes5
2010-09-08
???

I još mi piše da sam odigrao 76 igara! A ja nisam odigrao svih 48 kao čovjek! :D

0 za
0 protiv
limes5
2010-09-08
???

Jos uvek cekam da mi supervizor omoguci da ponovo odigram Slova od sinoc. Server je katastrofalno radio, imao sam problema i na Asocijacijama, mada njih ne znam da li bih resio i da je sve bilo u redu.

1 za
0 protiv
Carl Hanratty
2010-09-08
???

 

Rubeus napisa...

Jos uvek cekam da mi supervizor omoguci da ponovo odigram Slova od sinoc. Server je katastrofalno radio, imao sam problema i na Asocijacijama, mada njih ne znam da li bih resio i da je sve bilo u redu.

... Ni meni supervizor nije još ništa odgovorio...Na igri moj broj nisam čak ni vidio zadatak...dobio sam 0 poena! Server je radio strašno loše!

0 za
0 protiv
limes5
2010-09-08
???

Peti dan zaredom nisam pogodio asocijaciju...aaaaaaaaa (izvinite, moram nekom da se žalim sad)

1 za
0 protiv
istok
2010-09-12
???

I 6. dan...užaaaas cryingcryingcrying

0 za
0 protiv
istok
2010-09-13
???

Ne mogu da kukam na teske igre,ali na koncetraciju svakako.Dva puta sam ovog meseca imao 0 u igrama Skocko i Moj Broj(po jednom u obe igre).Katastrofa. . . .

1 za
0 protiv
mc80
2010-09-14
???

mc80-Poseti temu STRATEGIJA U IGRI BROJEVA-Procitaj komunikaciju izmedju crnog i Kalimista.

Prihvati strategiju koju je ponudio Kalimist.Bices uspesan 100%.kalimist jenesebicno razradio osnove te strategije.samo to valja procitati.Kome on to ovde pise nego prijateljima slagalicarima.

Kad vidim ovakve zalbe da u igri skocko neko iz sedmog puta ne pogodi najezim se.bar to mozze da se savlada.Pogotovo mc80 koji je vidim na forumu odlican u igri pogadjanja reci.Steta da u igri skocko gubis poene.Pozdrav od crnog

1 za
0 protiv
crni
2010-09-14
???

crni napisa...

mc80-Poseti temu STRATEGIJA U IGRI BROJEVA-Procitaj komunikaciju izmedju crnog i Kalimista.

Prihvati strategiju koju je ponudio Kalimist.Bices uspesan 100%.kalimist jenesebicno razradio osnove te strategije.samo to valja procitati.Kome on to ovde pise nego prijateljima slagalicarima.

...

Meni ima vise drazi kada sam pokusavam svojim rezonom da dodjem do resenja,pa makar i po cenu toga da gubim poene zbog pogodaka iz sedmog puta,a desilo mi se tako u par navrata,ipak je sve ovo samo lepa razbibrizna igra...Ali,ako nekada budem ponovo ucestvovao na RTSu,e,onda cu prionuti na Kalamistovo tumacenje...

P.S. Crni,druze,aktivan si forumas,angazovan,oran za pricu,zahvalan sagovornik,dajes svoj doprinos,ali...Otvori se za 300 kinti iz ciste solidarnosti prema onima koji nam sve ovo organizuju iz dana u dan,niti ces ti propasti niti se Supervizor ovajditi,nekako mi ne ide da nisi na listi,ne zameri sto sam neposredan ;)

5 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-14
???

Neparni Valjak-Kalimist nije izneo kompletan sistem u igri skocko.Da bi to uradio morao bi da napise mali prirucnik.On je dao nekoliko dobrih ideja i preporucio strategiju,koju sam ja proverio u praksi koristeci i svoje rezone .To sto je dao dobre ideje i smernice ne znaci da da cei razmisljati umesto nekog drugog.Kome logika igre skocko i njena kombinatorika ne lezi nece mu ni kalimist pomoci.

Na primer na listi od Avgusta od 33 mesta pa nadalje u igri skocko idu igraci koji imaju 890 poena i nize sto se razlikuje za 40 poena od moguceg maksimuma.Moglo bi se pretpostaviti da su u 4 igre pogodili iz 7 pokusaja.A to u studiju znaci da su izgubili poene.Ili na drugi nacin receno od 31 jednog pokusaja 4 puta su promasili .Sto daje uspesnost    od89% ako racunamo da su 4 promasaja  od 31 pokusaja priblizno 11% neuspesnosti.Znaci ima mesta za napredak.

1 za
0 protiv
crni
2010-09-14
???

Neparni Valjak-Za ovu primedbu koja se odnosi na rang listusi apsolutno u pravu.Ja sam na sajtu slagalice od cettvrtog dana.nisampropustio ni jednu igru i tu sam radi vrhunske intelektualne zabave.Od pocetka imam svojih prosecnih 150 poena po partiji.Sa velikim oscilacijama sto zavisi od toga da li su spojnice moja tema da li sam stigao da ukucam broj.Ako spojnice nisu iz mojih oblasti i na primer omanem broj to je vec 60 poena manje.Ali mi to nije smetalo zabava je to.

Kada je doslo do ideje o uplacivanju 300 dinara za igrace koji zele da budu na rang listi.meni to nista nije znacilo jer ja svoj prosek uvek isto imam od pocetka i ponjemu bih bio negde zajedno sa Velikim Galetom Djordjevicem oko 50-og mesta.

Medjutim tvoja primedba da sajt treba podrzati u znak solidarnosti prema radu i trudu osnivaca apsolutno je u mestu.I ja cu je prihvatiti od sledeceg meseca eto i mene na rang listi iako nemam takmicarskih aspiracija

5 za
0 protiv
crni
2010-09-14
???

 

crni napisa...

Medjutim tvoja primedba da sajt treba podrzati u znak solidarnosti prema radu i trudu osnivaca apsolutno je u mestu.I ja cu je prihvatiti od sledeceg meseca eto i mene na rang listi iako nemam takmicarskih aspiracija

...Tako je!!!

 

Na primer na listi od Avgusta od 33 mesta pa nadalje u igri skocko idu igraci koji imaju 890 poena i nize sto se razlikuje za 40 poena od moguceg maksimuma.Moglo bi se pretpostaviti da su u 4 igre pogodili iz 7 pokusaja.A to u studiju znaci da su izgubili poene.Ili na drugi nacin receno od 31 jednog pokusaja 4 puta su promasili .Sto daje uspesnost    od89% ako racunamo da su 4 promasaja  od 31 pokusaja priblizno 11% neuspesnosti.Znaci ima mesta za napredak.

...E i ja sam na tom nivou 890,900,890,900 u prethodnim mesecima,bez strategije da moram naci po svaku cenu iz sestog puta,ponekad me iznervira los odabir,ima to svojih drazi,vise nego da se resava po sablonu,igamo se... 

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-14
???

crni napisa...

mc80-Poseti temu STRATEGIJA U IGRI BROJEVA-Procitaj komunikaciju izmedju crnog i Kalimista.

Prihvati strategiju koju je ponudio Kalimist.Bices uspesan 100%.kalimist jenesebicno razradio osnove te strategije.samo to valja procitati.Kome on to ovde pise nego prijateljima slagalicarima.

Kad vidim ovakve zalbe da u igri skocko neko iz sedmog puta ne pogodi najezim se.bar to mozze da se savlada.Pogotovo mc80 koji je vidim na forumu odlican u igri pogadjanja reci.Steta da u igri skocko gubis poene.Pozdrav od crnog

To sto sam imao 0 na Skocku jedno vece,je uzrok samo pad koncetracije i opustenost.Kad uradis neku stvar zaredom tacno 20-30 puta,covek se opusti,nesto previdi i desi se ta greska.Slazem se da je steta izgubiti 30 lakih poena na Skocku,ali eto desi se da popusti koncetracija,sve je to normalno>Pozdrav,

1 za
0 protiv
mc80
2010-09-14
???

mc80-Ako je zbog lose koncetracije i loseg trenutka omasen skocko onda u redu.

To se svima desava.hteo sam da pomognem .Vidim da si dobar resavac u igri reci.

Pozdrav crni

0 za
1 protiv
crni
2010-09-14
???

crni napisa...

mc80-Ako je zbog lose koncetracije i loseg trenutka omasen skocko onda u redu.

To se svima desava.hteo sam da pomognem .Vidim da si dobar resavac u igri reci.

Pozdrav crni

Hvala na komplimentima.Pozdrav

1 za
0 protiv
mc80
2010-09-14
???

Fantasticnih 4 poena na Spojnicama,mogao bih da osnujem anti-fan klub gledalaca domacih serija!

5 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-09-15
???

Juce sam imao primedbu na pitanje koji je najvisi vrh Evrope. Odgovor je bio Mon Blan. Poslao sam promedbu i rekao da je tacan odgovor Elbrus. Supervizor mi je odgovoraio da je Elbrus u Aziji. Zadnjih godina (or raspada SSSR-a) geografi govore da je granica izmedju Evrope i Azije drugacija nego sto smo mi to ucili u skoli pa je po tome i Elbrus postao najvisi vrh Evrope. Koga zanima moze pogledati sledece izvore:

http://en.wikipedia.org/wiki/Extremes_on_Earth
http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Elbrus
http://sr.wikipedia.org/sr-ec/Елбрус

Pozdrav, AK47 (Meda)

3 za
0 protiv
Meda
2010-09-15
???

@Meda

Imao sam to pitanje,ali cini mi se u prethodnom mesecu!?Ja sam odgovorio suprotno da je to Mon Blan i pogresio,jer je resenje (tada) bilo Elbrus . . .Nisam se zalio Supervizor-u,ali izgleda da su sad promenili odgovor u tom pitanju.

0 za
0 protiv
mc80
2010-09-15
???

mc80 napisa...

@Meda

Imao sam to pitanje,ali cini mi se u prethodnom mesecu!?Ja sam odgovorio suprotno da je to Mon Blan i pogresio,jer je resenje (tada) bilo Elbrus . . .Nisam se zalio Supervizor-u,ali izgleda da su sad promenili odgovor u tom pitanju.

...Ovo je sad na besplatnom nalogu na kome ponavljaju pitanja iz proslog meseca. Ne secam se kako je glasilo prosli mesec, ali posto nisam reagovao verovatno je tada pisalo Elbrus.

0 za
0 protiv
ak47
2010-09-15
???

Aha :) .To znaci da sam ja trebao da reagujem onda,jer sam sada po njima ipak tacno odgovorio smiley,ali je odgovor tada po njima,bio pogresan,pa je verovatno kasnije na primedbu nekog takmicara ispravljeno.I ja sam u skoli ucio da je to Mon Blan,ali izgleda je podela SSSR-a sada unela konfuziju,sta gde pripada.sad

3 za
0 protiv
mc80
2010-09-15
???

Kao i mc80, i ja sam u skoli ucio da je najvisi vrh Mon Blan, dok pre par godina nisam imao malu raspravu, jer je sagovornik bio ubedjen da je Elbrus. Bio sam zestoko iznenadjen kad sam video da je u pravu i da Evropa nije vise ono sto je bila pre 15-ak godina :)

To i nije jedini vrh za koji sam bio u zabludi. Godinama sam mislio da je najvisi vrh Crne Gore Bobotov Kuk sa 2525m, ali sam skoro primetio da ni to nije tacno. Naime, najvisi vrh je Zla Kolata na Prokletijama sa 2534m, na granici sa Albanijom. Kad to pomenuh, zacudilo me je i da su Britanci azurniji po tom pitanju od Bosanaca i Hrvata, recimo. Uporedite ako vas ne mrzi podatke za najvisi vrh na ove tri strane: http://en.wikipedia.org/wiki/Montenegro#Geography, http://bs.wikipedia.org/wiki/Crna_Gora#Geografija, http://hr.wikipedia.org/wiki/Crna_Gora#Zemljopis.

4 za
0 protiv
Kalimist
2010-09-15
???

Postojala je jos jedna greska.Koja se konstantno provlacila kroz kvizove.

Naime ,na pitanje "kako se zove najvisi vrh Afrike" svi su odgovarali KILIMANDZARO.

KILIMANDZARO je planinski masiv koji ima tri vulkanske kupe SIRA MAVENZI I KIBO.

Na kupi Kibo nalazi se najvisi vrh koji se zove UHURU.

To pitanje je dva puta bilo na visokom naponu.I recimo izvanredni Perica Dzordzevic je takodje odgovorio Kilimandzaro sto mu je bilo priznato.Tek je pre nekoliko dana na slagalici dat tacan odgovor na to pitanje ,to jest na pitanje kako se zove najvisi vrh Afrike na planini kilimandzaro.

Odgovor je bio KIBO.Sto nije sasvim tacno.Istina je da smo u skoli svi ucili da je najvisi vrh Afrike 

Kilimandzaro.Kada bi vas neko pitao koji je najvisi vrh sveta?A vi odgovorite Himalaji svi bi vam se nasmejali.Kilimandzaro Himalaji Kavkaz su PLANINSKI MASIVI,koji imaaju svoje PLANINSKE VRHOVE.valjda to treba razlikovati 

7 za
0 protiv
crni
2010-09-15
???

Meda napisa...

Juce sam imao primedbu na pitanje koji je najvisi vrh Evrope. Odgovor je bio Mon Blan. Poslao sam promedbu i rekao da je tacan odgovor Elbrus. Supervizor mi je odgovoraio da je Elbrus u Aziji.

... da, žalilo se nekoliko takmičara, a "granica" Evrope je postala nesigurna činjenica, pa smo izbacili Elbrus iz liste ponuđenih odgovora. Možda bi najpametnije bilo da se totalno zameni to pitanje.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-16
???

Таман када сам помислио да су ''хрватске'' спојнице прошлост (било раније доста неких о ''језику'' и сл.), данашња туристичка ме демантовала...

2 za
1 protiv
Цане Вукић
2010-09-17
???
Ako je Juzna Amerika zeleni kontinent,onda sam ja Dzordz Kluni.
3 za
1 protiv
vkrnac
2010-09-18
???

vkrnac napisa...

Ako je Juzna Amerika zeleni kontinent,onda sam ja Dzordz Kluni.

...Verovatno je sastavljač (KZZ, parova ili asocijacija...) mislio na Zeleni kontinent u ovom značenju

http://www.estudiolatino.org/

0 za
0 protiv
lunali
2010-09-18
???

kuko, ne kuko, isto mi se vata, kad pogodim pogodim, kad promašim mogu samo da konstatujem s pravom da sam izgubio cryingangrysad <©Æ¤

1 za
0 protiv
nobody
2010-09-18
???

Aj nek prizna onaj koji je napravio danasnju asocijaciju....no

Samo dva pitanja: PMF ili ETF? Sve desetke?

smileysmileysmiley

0 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2010-09-25
???

Ko ce da mi lupi macolu - odigrao sam u cetvrtom pokusaju mrtav ozbiljan 4 zvezde,i na kraju otvorio Skocka iz sedmog pokusaja angry...

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-27
???

Neparni Valjak-Pa ja a vise Kalimist napisasmo traktat o tome da se ne igraju cetiri ista znaka.

A ti ne poslusa svoje drugare.pa kome mi ovde govorimo i pricamolaugh.

Kalimista uvek treba poslusati kada je siguran u sebe ali se ne voziti sa njim u kolimafrown

He He M a salim se ljudi naravno.A u svakoj sali ima i malo humora

1 za
0 protiv
crni
2010-09-27
???

crni napisa...

Neparni Valjak-Pa ja a vise Kalimist napisasmo traktat o tome da se ne igraju cetiri ista znaka.

...Evo logike:

Z Z H H   2 na mestu

Z  Z  Z  K    3 na mestu

I onda 4 zvezde,ipak treci a ne cetvrti pokusaj,nebitno...

 

 

 

                      

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-27
???

Neparni Valjak-sad sam se setio da si nam govorio da igras taj sistem.Moguce da je dobar ali ga nismo ispitivali.

Medjutim na prvi pogled mi se cini da stvarno ima logike.

Posle odigrane cetiri zvezde saznajes da li ima tri zvezde ili su dve zvezde i karo i imas jos tri pokusaja da smestis tri preostala znaka sto je sasvim dovoljno da se nadje tacno resenje.

To je na prvu loptu moguce ta ima i neka precica.ne znam sta bi Kalimist rekao na ovo.

Dobro bi bilo da nam kazes kakao si igrao do kraja.mozda iznadjemo neku precicu

0 za
0 protiv
crni
2010-09-27
???

@Небojша: Иако није био оптималан потез са 4 звезде, донекле је и разумљив јер си вероватно мислио да је то добитна комбинација, зар не? Управо и ја хтедох рећи, као Црни, да је остало довољно потеза да се реши до 6-ог покушаја. Међутим, шта ћемо за две звезде и два кароа? Замисли, почнеш са Звездама и Херчевима, и пукнеш јер је поред Звезде уместо Херца - Каро. wink

1 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-09-28
???

Petar Markovic-Tako je Petre sinoc na prvu loptu propustih da uocim da je kombinacija dve zvezde i dva karoa sedmi pokusaj.A to bi shvatio tek usestom pokusaju posle uvadjenja tri preostala znaka

0 za
0 protiv
crni
2010-09-28
???

A pogodite koja je bila kombinacija ?   Upravo  Milicina i Duleta Vujosevica,nisam imao snage da je odigram pre sedmog pokusaja   -   Zvezda    Zvezda   Karo    Karo....

6 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-28
???

Петар Марковић napisa...

@Небojша: Иако није био оптималан потез са 4 звезде, донекле је и разумљив јер си вероватно мислио да је то добитна комбинација, зар не? Управо и ја хтедох рећи, као Црни, да је остало довољно потеза да се реши до 6-ог покушаја. Међутим, шта ћемо за две звезде и два кароа? Замисли, почнеш са Звездама и Херчевима, и пукнеш јер је поред Звезде уместо Херца - Каро. wink

...

Cetvrti potez T  T   P  T   bi doveo do sigurnog resenja iz petog pokusaja,ali prevideh drugi karo,naivcina brzopleta!

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-28
???

NeparniValjak napisa...

A pogodite koja je bila kombinacija ?   Upravo  Milicina i Duleta Vujosevica,nisam imao snage da je odigram pre sedmog pokusaja   -   Zvezda    Zvezda   Karo    Karo....

...Da navijas za Partizan sad ne bi kukao, nego bi imao pogodak iz prvedevil

3 za
1 protiv
Meda
2010-09-28
???

Ne razumem zašto Zvezdaši imaju problem sa tom igrom, kada mogu uvek da krenu Zvezda Zvezda Srce Srce...

U stvari, baš bi bio zanimljiv duel u Slagalici kada bi prvi igrač krenuo sa ZZKK, a drugi sa ZZHH smiley

5 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-28
???

Bravo, Medo!

2 za
2 protiv
Kalimist
2010-09-28
???

Supervizor napisa...

Ne razumem zašto Zvezdaši imaju problem sa tom igrom, kada mogu uvek da krenu Zvezda Zvezda Srce Srce...

U stvari, baš bi bio zanimljiv duel u Slagalici kada bi prvi igrač krenuo sa ZZKK, a drugi sa ZZHH smiley

...

Pa tako je i bilo,krenuh sa Z Z H H...

Meda napisa...

...Da navijas za Partizan sad ne bi kukao, nego bi imao pogodak iz prvedevil

...Ako me na kraju meseca nadmasis za manje od 10 poena - bice mi zao sto nisam ranije pokusao sa tom kombinacijom,u suprotnom - fućka mi se za 10 poena ;)...

0 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-28
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Aj nek prizna onaj koji je napravio danasnju asocijaciju....no

Samo dva pitanja: PMF ili ETF? Sve desetke?

smileysmileysmiley

...Moja je asocijacija (sa fluidima, tek sam je danas odigrao) , nastala iz revolta  prema onim asocijacijama iz proslog meseca koje su po pravilu bile iz oblasti humanih nauka ,s kolonama izuzetno usko vezanim za osobu ili geografsko-istorijski pojam, kao glavno resenje.To je prva koju sam ikada poslao i nadam se da ce ih biti jos.

5 za
0 protiv
raborg
2010-09-28
???

Kakve besmislene spojnice danas,auuuuuuu...

0 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-09-28
???

 

NeparniValjak napisa...

Kakve besmislene spojnice danas,auuuuuuu...

...Bilo je nekoliko takvih ovog mjeseca!

0 za
0 protiv
limes5
2010-09-28
???

raborg napisa...

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Aj nek prizna onaj koji je napravio danasnju asocijaciju....no

Samo dva pitanja: PMF ili ETF? Sve desetke?

smileysmileysmiley

...Moja je asocijacija (sa fluidima, tek sam je danas odigrao) , nastala iz revolta  prema onim asocijacijama iz proslog meseca koje su po pravilu bile iz oblasti humanih nauka ,s kolonama izuzetno usko vezanim za osobu ili geografsko-istorijski pojam, kao glavno resenje.To je prva koju sam ikada poslao i nadam se da ce ih biti jos.

...

Odlicno...i treba da ih bude...samo...vecina kvizova, poput ovog, bazira se na opstem znanju veceg ili manjeg stepena.  Asocijacija je bila dobra i onaj ko se razumije u kvantnu mehaniku (ili sta god, niije ni bitno vise) lako ju je mogao rijesiti, ali to prelazi okvire opsteg znanje. Naravno, to se odnosi i na "osobu ili geografsko-istorijski pojam". Nemoj me pogresno razumjeti, to nema veze sa tobom licnoyes, ali bojim se da iz revolta ne krenemo da pravimo pitanja/spojnice/asocijacije koje niko sem autora nece znati da rijesi. Ili da supervizor ili ko god vec pregleda poslana pitanja bude taj filter, sto mi nekako logicnije.wink

4 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2010-09-29
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

raborg napisa...

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Aj nek prizna onaj koji je napravio danasnju asocijaciju....no

Samo dva pitanja: PMF ili ETF? Sve desetke?

smileysmileysmiley

...Moja je asocijacija (sa fluidima, tek sam je danas odigrao) , nastala iz revolta  prema onim asocijacijama iz proslog meseca koje su po pravilu bile iz oblasti humanih nauka ,s kolonama izuzetno usko vezanim za osobu ili geografsko-istorijski pojam, kao glavno resenje.To je prva koju sam ikada poslao i nadam se da ce ih biti jos.

...

Odlicno...i treba da ih bude...samo...vecina kvizova, poput ovog, bazira se na opstem znanju veceg ili manjeg stepena.  Asocijacija je bila dobra i onaj ko se razumije u kvantnu mehaniku (ili sta god, niije ni bitno vise) lako ju je mogao rijesiti, ali to prelazi okvire opsteg znanje. Naravno, to se odnosi i na "osobu ili geografsko-istorijski pojam". Nemoj me pogresno razumjeti, to nema veze sa tobom licnoyes, ali bojim se da iz revolta ne krenemo da pravimo pitanja/spojnice/asocijacije koje niko sem autora nece znati da rijesi. Ili da supervizor ili ko god vec pregleda poslana pitanja bude taj filter, sto mi nekako logicnije.wink

...Ma OK je , nema ljutnje.Slazem se da ne treba slati igre-pitanja koje niko drugi sem autora nece znati, mada mislim da ova asocijacija nikako ne spada u tu grupu.Skoro sam apelovao na sve koji salju pitanja , da ne googlaju svoje znanje, vec lepo brate, ono sto znas a ne smatras trivijalnim, vec zanimljivim, sto ne zna svako ali ne i niko, to i posalji.Npr. siguran sam da autor spojnice "marke viskija i gradovi u kojima se pravi" nije znao odgovore dok ih nije potrazio ( a i da je kojim cudom znao, dzaba mu bilo).Apel supervizoru - ukoliko vreme i mogucnosti to dozvoljavaju, stvarno bi trebalo malo vise paznje posvetiti pri odabiru, narocito spojnica.Ne treba da budu lake, tipa: Rafael Nadal-teniser, Bred Pit-glumac, Jadransko more-more, ali ni one veoma usko vezane za delic neke oblasti kao sto je bila ona sa "zasticenim imenima lekova" ili ne daj boze, spojiti naslove pesama nekog Grandovca s njihovim rednim brojevima na abumu( iliti projektu).Pozdrav!

6 za
0 protiv
raborg
2010-09-29
???

raborg napisa...

...spojiti naslove pesama nekog Grandovca s njihovim rednim brojevima na abumu( iliti projektu).Pozdrav!

... genijalna ideja smiley

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-09-30
???

И мени су у почетку сметале тешке, тачније ''бесмислене'' спојнице, али више не. Како мени тако и другима и све је у реду. Немам зацртан број поена који ''морам'' да освојим, па ми је драже да освојим 12-16 поена на објективно тешкој спојници, него 32 на смешно лакој, каквих је било доста у овом месецу.

Иначе, асоцијација са флуидима и квантовима (коју, и поред тога што ми је за мало па из ''струке'' - нисам решио) је одлична и уопште не прелази неки солидан ниво општег образовања, ни апсолутно, а камо ли релативно (нпр. у поређењу са бифтеком и војводом).

Успут, једно питање за Супервизора. Да ли је изводљиво/оправдано у спојницама направити могућност повезивања више појмова са леве стране са једним са десне? Као што је могуће у игри на ТВ-у.

3 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-09-30
???

Петар Марковић napisa...


Успут, једно питање за Супервизора. Да ли је изводљиво/оправдано у спојницама направити могућност повезивања више појмова са леве стране са једним са десне? Као што је могуће у игри на ТВ-у.

... Izvodljivo...? uz određen trud, da. Opravdano...? mislim da ne. Mislim da bi se trud i vreme uloženo u to moglo iskoristiti mnogo bolje za neke druge stvari, na primer da se napravi da asocijacije prihvataju unos rešenja ćirilicom ili nešto drugo sa spiska stvari koje bi još trebalo uraditi. No, trenutno je više borba da se sa što manje troškova održi sajt pod prilivom novih igrača. Mesečni račun za hosting je dostigao 40 eur, a i ova dva servera što imamo za te pare su knap. Razmišljam da pitamo nekog domaćeg provajdera da nam da jedan dedicated server u zamenu za baner reklamu na sajtu ili tako nešto.

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-10-01
???

Разумем, логично, имате преча посла. Него, то ми је одавно пало на памет (па сад искористих прилику да питам), јер би се смањио утицај ''среће'', тј. како вероватноћа за нулу - тако и за тридесетдвојку. Нпр. једном ми се десило на спојницама (скоро тешким као виски) да сам знао 2-3 везе, остало излупетао и - све погодио. Било ме срамота. wink
 

4 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-10-01
???

Како време пролази биће све теже и теже, не бити међу првих педесет, већ и  и међу првих 100.

50-ти играч има просек 27 поена.Сваки месец све више и више.

4 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-10-01
???

rrak-ue napisa...

Како време пролази биће све теже и теже, не бити међу првих педесет, већ и  и међу првих 100.

50-ти играч има просек 27 поена.Сваки месец све више и више.

... možda na kraju svake godine proglasimo pobednika za tu godinu, arhiviramo ukupnu rang listu i onda da krene od nule ponovo.

8 za
0 protiv
Supervizor
2010-10-01
???

Ostane mi 20 sekundi do kraja asocijacije.Kliknem na resenje poslednje kolone i u tom trenutku shvatim sta je konacno.Iz straha da necu stici da ukucam i jedno i drugo , stisnem Ok pa na kucicu za konacno resenje.Medjutim , kako prethodni prozor nisam ugasio sa "x", trazi mi da otvorim neko polje.E tu se totalno izgubih jer nikako da uocim gde je.Lete prsti na sve strane, ostadose mi jos dva slova za konacno i kraj, vreme isteklo.Na kraju, ni resenje kolone, ni konacno, iako su oba bila ona koja sam nameravao da ukucam.Poludeo sam.

5 za
0 protiv
raborg
2010-10-01
???

Kako bih sada, u ponoc, kad je najzad mir u kuci, zaigrao novu igru...

11 za
1 protiv
Meda
2010-10-01
???

Da i ja malo kukam, nisam resio asocijacije vec tri dana! :)

5 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-01
???

A meni istece vreme za skocka, uzaaas crying

3 za
0 protiv
istok
2010-10-01
???

Meda napisa...

Kako bih sada, u ponoc, kad je najzad mir u kuci, zaigrao novu igru...

... Направи паузу један дан, и испуниће ти се жеља. wink

2 za
1 protiv
Цане Вукић
2010-10-02
???

Не кукам, само ми је било смешно кад сам данас у КЗЗ видео Набукодо Носор.

5 za
0 protiv
Matorac
2010-10-02
???

Ne znam sta mi je, pocela jesen, bodovi  u minusu, a nije fer, ja bas volim oktobar, a rezultat ova dva dana ocaj.

0 za
0 protiv
imagine
2010-10-02
???

Не могу да кукам на концентрацију, служи ме у овом месецу неупоредиво боље него раније. Ред је да се захвалим Супервизору што је померио почетак дана, па не играм пред спавање него кад устанем; разлика (нарочито у Слагалици) је огромна. yes Наравно, могао сам тако и раније, али, ето, нисам... smiley

Успут, питам се како је аутору моје данашње спојнице пошло ''за мозгом'' да у исти џак стави Лучу микрокозму, Дервиша и смрт и Мету? (Ко није чуо за последње ''дело'' треба да буде срећан  - јер не траћи време и живце на дневну политику.)

1 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-10-10
???

Петар Марковић napisa...

Не могу да кукам на концентрацију, служи ме у овом месецу неупоредиво боље него раније. Ред је да се захвалим Супервизору што је померио почетак дана, па не играм пред спавање него кад устанем; разлика (нарочито у Слагалици) је огромна. yes Наравно, могао сам тако и раније, али, ето, нисам... smiley

Успут, питам се како је аутору моје данашње спојнице пошло ''за мозгом'' да у исти џак стави Лучу микрокозму, Дервиша и смрт и Мету? (Ко није чуо за последње ''дело'' треба да буде срећан  - јер не траћи време и живце на дневну политику.)

Ja sam danas imao istu tu slagalicu i imao sam na KZZ katastrofalnih 6 poena.sad

0 za
0 protiv
mc80
2010-10-10
???

Nemam pravo da kukam. Otkad su ukinuta fudbalska pitanja, ja cvetam.  Ali, danas ne resih skockaangry, cak ni u poslednjem krugu. Pa, ne moze bas sve da bude potaman.

3 za
1 protiv
Nada&Ivan;
2010-10-10
???

Ja moram da kukam,kad god mi ostane 4,ili cak 3 para u spojnacama koje ne znam - NIKADA mi se nije omaklo da na srecu pogodim makar i jedan!

Upravo odigrah igre za juce i danas,u obema spojnicama po 2 para koje ne znam - i neverovatrno,oba puta promasaji na "eci-peci-pec"...

Петар Марковић napisa...

Успут, питам се како је аутору моје данашње спојнице пошло ''за мозгом'' да у исти џак стави Лучу микрокозму, Дервиша и смрт и Мету? (Ко није чуо за последње ''дело'' треба да буде срећан  - јер не траћи време и живце на дневну политику.)

...Dnevna politika koja traje jos od  pre "devetog marta" davne '91.,mada je zaista mogao biti spretniji odabir ....

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-10
???

NeparniValjak napisa...

...Dnevna politika koja traje jos od  pre "devetog marta" davne '91.,mada je zaista mogao biti spretniji odabir ....

... Ниси ме разумео, прочитај поново шта написах. Ко не прати дневну политику није могао (не мислим буквално, 100%) чути за дотично ''књижевно дело''. Нпр. за Нож да, али за Мету не.

1 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-10-10
???

Pratim sport,ali me ove sportske spojnice ubijaju u pojam.Ova što je imala veze sa formulom mi je bila najgora ikad odigrana.

3 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-10-15
???

E svaka cast onome ko je smislio onako glupu asocijaciju! Necemo je  otkriti, ali ko je resavao setice se. Resenje kolone je u isto vreme i resenje socijacije. Svakom iole pametnom nece pasti na pamet da ponovi ono sto je vec jednom napisao.  Na primer: kolona A: Canak, Pasic, Seselj, Cercil, resenje je POLITICAR, a   resenje ostalih ostale kolona je: DNEVNA, SVET, BAZAR, - te je konacno resenje, pogadjate, POLITIKA. Svasta! Jasta.

3 za
2 protiv
dvesmizle
2010-10-18
???

Slazem se za asocijacije. U poslednje vrijeme su stvarno sve glupavije. Ajde sto vise nema padeza, to nekako mogu da svarim, ali sto pojmovi nemaju blage veze ni sa cim! Npr. ako je konacno rjesenje flomaster, kako na rjesenje moze upucivati rijec CD? Sta, moze se po CD pisati flomasterom? Ma dajte, ako niste u mogucnosti da se sjetite normalnih pojmova, sacekajte koji dan. Pa nece svijet propasti ako ovog trena ne napisete novu asocijaciju.

7 za
6 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2010-10-18
???

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Npr. ako je konacno rjesenje flomaster, kako na rjesenje moze upucivati rijec CD?

... uopšte se ne sećam takve asocijacije. Preporuka je da ovakve probleme odmah prijavite nakon odigrane igre, zato i postoji opcija. Ako se ispostavi da nema smisla, obično bude izmenjena asocijacija i dobijete priliku da odigrate ponovo.

6 za
1 protiv
Supervizor
2010-10-19
???

Ova danas je neverovatno glupa asocijacija. I rest my case.

1 za
4 protiv
imagine
2010-10-19
???

Supervizor napisa...

Dragana-Goran Kalinic napisa...

Npr. ako je konacno rjesenje flomaster, kako na rjesenje moze upucivati rijec CD?

... uopšte se ne sećam takve asocijacije. Preporuka je da ovakve probleme odmah prijavite nakon odigrane igre, zato i postoji opcija. Ako se ispostavi da nema smisla, obično bude izmenjena asocijacija i dobijete priliku da odigrate ponovo.

...

Naveo sam izmisljen primjer da ne odajem rjesenje. Inace nisam znao za ovu mogucnost da se prijavi rjesenje/pojam, mislio sam da se prijavljivanje odnosi na tehnicke probleme i sl. Da budem iskren, bez obzira koliko se ja slagao ili ne sa nekim rjesenjem, ostaje da je to moje subjektivno razmisljanje. Ne kazem da je ispravno, no ovo je tema "kukanje na teske zadatke, umor, konentraciju". Sa druge strane, ostaje onaj prijedlog da se uvede objasnjenje asocijacije, makar i sturo, jer se sa tim rjesavaju upravo ovakve stvari, a onima koji odlucuju da li ce postaviti asocijaciju olaksava posao.

5 za
2 protiv
Dvorska budala
2010-10-19
???

Bacago napisa...

Naveo sam izmisljen primjer da ne odajem rjesenje. Inace nisam znao za ovu mogucnost da se prijavi rjesenje/pojam, mislio sam da se prijavljivanje odnosi na tehnicke probleme i sl. Da budem iskren, bez obzira koliko se ja slagao ili ne sa nekim rjesenjem, ostaje da je to moje subjektivno razmisljanje.

... Ok. Mada, desi se u toku mesec dana da bude par loših asocijacija, tj. da neke od kolona prođu filter jer eto i Supervizor bude umoran kada pregleda sve to pa može ponešto i da promakne. Posle odabira i "puštanja" asocijacija (i ostalih igara) obično par dana kasnije uzmem i jednom ih odigram kao igrač, za dodatnu proveru. Ali opet može da se desi.

6 za
0 protiv
Supervizor
2010-10-19
???

Dokle vise sa ovim "higijenskim" asocijacijama!?!

0 za
0 protiv
imagine
2010-10-20
???

21.11. ćete videti zanimljiv primer loše koncentracije: Imao sam broj 999, brojke za lako rešavanje tog problema i traaaaas... dobijem 1499. Gleda Danijela mene, gledam ja Danijelu i još govorim: Proverite, sigurno je tačno! Zato, tako je to rečeno mnogo puta kažem opet, proverite još jednom ono što želite da kažete.

4 za
0 protiv
dehar2
2010-10-21
???

Ušao sam u polufinale ovog (65-og) ciklusa slagalice. Jedva jedvice.

5 za
1 protiv
dehar2
2010-10-21
???

dehar2 napisa...

. Gleda Danijela mene, gledam ja Danijelu i još govorim: Proverite, sigurno je tačno! .

...Sta da ti kazem,svaka cast na polufinalu,iii... manje gledaj Danijelu...

7 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-21
???

dehar2 napisa...

Ušao sam u polufinale ovog (65-og) ciklusa slagalice. Jedva jedvice.

...Gledao sam te i danas,drugarski saveti: imas vremena da navezbas slaganje slova,ovo ti je odlican sajt za takve stvari,malo je čudno (da ne upotrebim grublji izraz) da nemaste duzu rec od 4 slova,i takodje,provezbaj mnozenje sa 25 i 15...Čim izadje broj (danas je to bio 974) - odmah zapisi da ti treba 39 x 25 ili 60 i nesto puta 15,jeste peh da u oba slucaja ne budu ponudjeni ni 10,ni 50 ni 100 koji su najzgodniji za računanje,ali,desava se,bukvalno treba naučiti napamet npr. 27x25, 13x25,uštedi se vreme u znatnoj meri...Do polufinala je moguće uzdati se u KZZ - nakon toga su pitanja veoma teška,i ako se krene sa 0:60 teško je kasnije nadoknaditi...

P.S. Ja lično ne bih da saznam kako si prošao do kraja,više volim da gledam i da imam utisak neizvesnosti...

10 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-24
???

dehar-2 Ovo sto je napisao Neparni potpisao bi svaki takmicar na sajtu kao daje izdao zajednicko saopstenje.Ja sve takmicare na sajtu smatram prijateljima.Imama osecaj kao da smo jedno veliko drustvo koje se dobro zabavlja igrajuci igre i diskutujuci.

Steta da nisi malo navezbao igru slova i matematiku,U KZZ si odlican i dobar si uasocijacijama.

Da si malo bolji u slovima bez problema bi osvojio slagalicu(,koji si mozda i vec osvojio.)

Ovako ce ti uvek nedostajati tih 50 poena

5 za
0 protiv
crni
2010-10-24
???

dehar2 napisa...

Ušao sam u polufinale ovog (65-og) ciklusa slagalice. Jedva jedvice.

Je l' ti beše onaj što sedi u tenderu Napona i nudi najvišu sumu za pomoć takmičaru iz stolice, a da je odgovor na postavljeno pitanje čuo par sekundi pre toga jer mu je naivni sused iz tenderske čekaonice šapnuo da misli da je odgovor JJ Zmaj, mada nije siguran? I onda ti šmekerski nudiš najveću sumu, ali takmičar, srećom, ipak bira tvog naivnog kolegu i pošteno dele pitanje od 200 000. Posle te epizode, sve i da osvojiš Slagalicu (mada, ako su ti protivnici do PF bili u rangu ovih klinaca ili, recimo, onog tipa što ni kriv ni dužan veza 7 pobeda sa prosekom poena ispod 100, zahvaljujući dunsterima koje je imao za protivnike, onda to nije nešto vredno hvale), zbog niskosti vlastitog karaktera ne bi trebalo uopšte da se oglašavaš.

 

9 za
0 protiv
Erazmo
2010-10-24
???

ERAZMO-Ovo je stvarno iznenadjenje.Nimalo mi se ne dopada

0 za
3 protiv
crni-2
2010-10-24
???

crni-2 napisa...

ERAZMO-Ovo je stvarno iznenadjenje.Nimalo mi se ne dopada

...Znam bar još jednog, pre svega poštenog čoveka, a i na sajtu prisutnog i cenjenog igrača koji ovo može potvrditi.

5 za
0 protiv
Erazmo
2010-10-24
???

Nista necu da kukam, hvala, hvala beskrajno hvala na danasnjoj asocijaciji i divnom coveku. Da ne otkrivam nego tek kad prodje dan.

1 za
1 protiv
imagine
2010-10-25
???

Ima raznih asocijacija ali je ova koja ima veze sa "Aladinom" totalno retardirana.Pa od onih pojmova koji su u kolonama može da bude 10 pojmova pre ovoga.
 

1 za
1 protiv
Radomir-ue
2010-10-30
???

0 poena na skocku. Lep nacin da se zapocne mesec smiley

3 za
0 protiv
Meda
2010-11-01
???

0 poena na skocku....ali imao sam sva cetiri pogodjena na 4. linijji crying

Kako covjek sebi moze da zakuva, pa to je cudo jedno!

3 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2010-12-09
???

Koliki li je procenat ljudi koji znaju koji broj cipela nosi Van Dam? I koga to, realno, zanima? U ovom kratkom vremenu, koje sam provela zabavljajuci se na ovom sajtu, stekla sam utisak da je mnogo saljivdzija poslalo pitanja za igru KZZ.

U svakom slucaju, sve pohvale za sajt i administraciji za trud. smiley

7 za
0 protiv
Ivina koleginica
2010-12-10
???

Ivina koleginica napisa...

Koliki li je procenat ljudi koji znaju koji broj cipela nosi Van Dam? I koga to, realno, zanima? U ovom kratkom vremenu, koje sam provela zabavljajuci se na ovom sajtu, stekla sam utisak da je mnogo saljivdzija poslalo pitanja za igru KZZ.

U svakom slucaju, sve pohvale za sajt i administraciji za trud. smiley

... naravno da nije bitan tačan broj cipela, već činjenica da čovek ima neočekivano malo stopalo. Dakle, dovoljno je da se zna da Van Dam ima mala stopala, što je zanimljiv detalj, jer ostali netačni odgovori značajno odstupaju od toga.

7 za
2 protiv
Supervizor
2010-12-11
???

Никад ово нисам радио, али сада не могу да издржим. Молим вас, каква је веза између појмова ''појава'' и ''хришћанство''? Можда сам слеп крај очију, али ја је не видим. Шта, ''хришћанство се појавило''?! Па, појавио се и овај текст који сам откуцао управо! Какаве све асоцијације трпи овај сајт...
 

6 za
2 protiv
Цане Вукић
2010-12-13
???

брат Ђура napisa...

Никад ово нисам радио, али сада не могу да издржим. Молим вас, каква је веза између појмова ''појава'' и ''хришћанство''? Можда сам слеп крај очију, али ја је не видим. Шта, ''хришћанство се појавило''?! Па, појавио се и овај текст који сам откуцао управо! Какаве све асоцијације трпи овај сајт...
 

... postoji opcija za primedbe nakon odigrane igre.

6 za
0 protiv
Supervizor
2010-12-13
???

E od sada da znam kad mi se traži nešto kiselo da uzmem paradajz. Asocijacija je "genijalna". Bolje da je ostalo prazno polje nego što je ovo stavljeno kao pojam.

Mislio sam da neću više komentarisati asocijacije ali ovo je stvarno "fenomenalno".

5 za
0 protiv
Radomir-ue
2010-12-31
???

 

Današnji rezultat
Igra Poena
Slagalica 36
Moj broj 0
Spojnice 32
Skočko 30
Ko zna, zna 17
Asocijacije 42
Ukupno 157

Napravih veliki previd u racunu na vrlo jednostavnom broju...angry

4 za
1 protiv
mc80
2011-01-03
???

mc80 napisa...

 

Današnji rezultat
Igra Poena
Slagalica 36
Moj broj 0
Spojnice 32
Skočko 30
Ko zna, zna 17
Asocijacije 42
Ukupno 157

Napravih veliki previd u racunu na vrlo jednostavnom broju...angry

...Ako ti je za utehu, ja osvojih ukupno 40 poena za ova tri dana u igri "moj broj".Cak sam uspeo da na trazenom broju 815 dobijem rezultat 20 ??? Btw., srecan povratak.

1 za
0 protiv
raborg
2011-01-03
???

Kakve su ovo spojnice ljudi moji????Strašno!surprise

2 za
0 protiv
limes5
2011-01-14
???

Ја за сада имам утисак да су тешке, али не толико лоше. Чекај, када су били ликови из Породичног блага и освајачи медаља у бадминтону? Прошлог месеца?

Него, народе, да вас питам. Дешава ли вам се периодичан пад концентрације за Слагалицу. Ја се надам да тренутно излазим из критичног периода (од једно месец-два) у коме ми је и осмица била успех... Ужас!  И пре неколико месеци сам имао црн период, па сам дефинитивно утврдио да ми форма за Слагалицу баш осцилује и то са периодом од око два месеца... indecision
 

10 za
0 protiv
Цане Вукић
2011-01-14
???

ma spojnice su uzas!

5 za
1 protiv
.
2011-01-14
???

Ђура Чворовић napisa...

Ја за сада имам утисак да су тешке, али не толико лоше. Чекај, када су били ликови из Породичног блага и освајачи медаља у бадминтону? Прошлог месеца?

Него, народе, да вас питам. Дешава ли вам се периодичан пад концентрације за Слагалицу. Ја се надам да тренутно излазим из критичног периода (од једно месец-два) у коме ми је и осмица била успех... Ужас!  И пре неколико месеци сам имао црн период, па сам дефинитивно утврдио да ми форма за Слагалицу баш осцилује и то са периодом од око два месеца... indecision
 

...Meni su u poslednjih par dana dolazile izuzetno teške spojnice,za razliku od samog početka mjeseca....Malo me deprimira kad vidim rezultat na spojnicama 4 ili 8.... :/ Hvala Bogu,još nisam imao 0! smiley

A to za krizne periode na slagalici si u pravu....nekad mi dodje period u kome svaki dan nadje riječ koja se "traži",desetka,jedanaestica...a nekad.... frown

8 za
0 protiv
limes5
2011-01-14
???

meni nekad u slagalici bude po 9, 12 ili 15 poena.... au spojnicama 8, 4 pa cak i 0... ali nekad sve pogodim tako da cool se ne brinem, koliko god poena da osvojim...

5 za
1 protiv
.
2011-01-15
???

Ђура Чворовић napisa...

Ја за сада имам утисак да су тешке, али не толико лоше. Чекај, када су били ликови из Породичног блага и освајачи медаља у бадминтону? Прошлог месеца?

Него, народе, да вас питам. Дешава ли вам се периодичан пад концентрације за Слагалицу. Ја се надам да тренутно излазим из критичног периода (од једно месец-два) у коме ми је и осмица била успех... Ужас!  И пре неколико месеци сам имао црн период, па сам дефинитивно утврдио да ми форма за Слагалицу баш осцилује и то са периодом од око два месеца... indecision
 

...

Heheh, Bioritam.

U pravu si i kod mene bude nekad losih perioda.

Ili me zadese oblasti iz kojih nisam dobar ili nedostatak koncentracije, premorenost, buka i neki drugi spoljni faktori dok igram...

Al' opušteno, ljudi smo i igramo se.

9 za
0 protiv
Fellow
2011-01-15
???

Da li je moguce da je jos neko, na pitanje, "Kako se preziva nas teniser Nenad?", odgovorio kao ja, Djokovic?

12 za
1 protiv
raborg
2011-04-15
???

raborg napisa...

Da li je moguce da je jos neko, na pitanje, "Kako se preziva nas teniser Nenad?", odgovorio kao ja, Djokovic?

... Ćuti brate ima i gorih. Ja od 3 ptice i crva, kao uljeza izbacim pticu misleći da je neko trik pitanje :)

12 za
0 protiv
vojvoda021
2011-04-15
???

Ја моје резултате ископирам и убацим у Ексел, направим дијаграм и гледам како осцилујем.

5 za
2 protiv
Matorac
2011-04-16
???

Sve mogu da razumem ali da neko ovako definiše pitanje i da kao takvo prođe selekciju to ne mogu da shvatim: " Ako od 18 ovaca ubijete 8, koliko ste ih ubili"?

Zašto bi neko ubijao ovce?Da li se te ovce tretiraju kao "stvari"? Zar pitanje nije moglo da glasi "Ako imate 18 bombona i pojedete 8 koliko ste pojeli"?Smisao pitanja bi ostao isti?

11 za
3 protiv
Radomir-ue
2011-04-25
???

Au, sto nama ovaj mjesec ne ide!!!

Katastrofa! Pogotovo u KZZ. U ovih par dana skupilo se vise netacnih odgovora nego za citav prethodni mjesec. A nesto ni brojevi ne idu.

surprise

Ma zamor materijala, godine, nesto iz svemira..... laugh

7 za
0 protiv
Dragana-Goran Kalinic
2011-05-10
???

Bilo je raznih glupih spojnica ali rase pasa i kojoj FCI grupi pripadaju nosi medalju. Mogu da se kladim da neki interncionalni kinoloski sudija ne bi znao da odgovori na ovo pitanje. Prvo u zivotu nisam cuo za FCI a kad sam pogledao na netu postoje 10 fci grupe i svaka ima po 50-ak rasa mislim stvarno.......bas me zanima kako su ostali igraci resili ovu spojnicu ,supervizor verovatno ima odgovor na moje pitanje.

12 za
1 protiv
Gale Djordjevic
2011-05-12
???

Gale u pravu si za te spojnice.Ja sam imao 0 bodova kad mi je to bilosadDanas pogresno odgovorih na pitanje koje sam sam postaviosmiley

6 za
0 protiv
mc80
2011-05-12
???

Gale Djordjevic napisa...

Bilo je raznih glupih spojnica ali rase pasa i kojoj FCI grupi pripadaju nosi medalju. Mogu da se kladim da neki interncionalni kinoloski sudija ne bi znao da odgovori na ovo pitanje. Prvo u zivotu nisam cuo za FCI a kad sam pogledao na netu postoje 10 fci grupe i svaka ima po 50-ak rasa mislim stvarno.......bas me zanima kako su ostali igraci resili ovu spojnicu ,supervizor verovatno ima odgovor na moje pitanje.

...

Ko je poslao ovu spojnicu "dabogda mu pas zamjaukao" (citat po Kesiću)wink

(dva tačna - metodom najslučajnijeg izbora)

4 za
0 protiv
istok
2011-05-14
???

Besmisleniju spojnicu nisam upamtio,datumi i bitke u Drugom svetskom ratu!!!! Pa to znaju samo doktori istorijskih nauka,odsek Drugi svetski rat!!!

6 za
0 protiv
NeparniValjak
2011-05-19
???

NeparniValjak napisa...

Besmisleniju spojnicu nisam upamtio,datumi i bitke u Drugom svetskom ratu!!!! Pa to znaju samo doktori istorijskih nauka,odsek Drugi svetski rat!!!

...A šta tek onda reci za onu sa rasama pasa i tamo nekim grupama kojima oni pripadaju? Mislim da bi se i kinolozi zamislili, a ne laici kakvih nas je mnogo na ovom sajtu...

9 za
0 protiv
Igor 86
2011-05-19
???

Igor 86 napisa...

NeparniValjak napisa...

Besmisleniju spojnicu nisam upamtio,datumi i bitke u Drugom svetskom ratu!!!! Pa to znaju samo doktori istorijskih nauka,odsek Drugi svetski rat!!!

...A šta tek onda reci za onu sa rasama pasa i tamo nekim grupama kojima oni pripadaju? Mislim da bi se i kinolozi zamislili, a ne laici kakvih nas je mnogo na ovom sajtu...

...Aaaaaaaaa,odmah za njom i rase pasa FCI grupa,jao,jao,jao,sta je sad pa to??????????

8 za
0 protiv
NeparniValjak
2011-05-19
???
Zanima me postoji li osoba koja je resila spojnice sa rasama pasa.Nevidjena glupost.
8 za
1 protiv
vkrnac
2011-05-20
???

vkrnac napisa...

Zanima me postoji li osoba koja je resila spojnice sa rasama pasa.Nevidjena glupost.

...Ja sam imao 4 poena metodom lupetanja!cheeky

5 za
0 protiv
Rasim Veličanstveni
2011-05-20
???
Lupetanje je bilo i kod mene,samo epilog je bio krompir.
2 za
0 protiv
vkrnac
2011-05-20
???

danas sam imao 69 poena angry

3 za
2 protiv
Dakinsljam
2011-05-26
???

Svaka cast za asocijaciju s vevericom, nisam je resio ali odlicna je.

3 za
0 protiv
raborg
2011-06-09
???

raborg napisa...

Svaka cast za asocijaciju s vevericom, nisam je resio ali odlicna je.

Ovaj mesec su sve asocijacije izvrsne.Ima i lakih,ali su poprilicno sve jako originalne,sto je za svaku pohvalu!

4 za
0 protiv
mc80
2011-06-10
???

mc80 napisa...

raborg napisa...

Svaka cast za asocijaciju s vevericom, nisam je resio ali odlicna je.

Ovaj mesec su sve asocijacije izvrsne.Ima i lakih,ali su poprilicno sve jako originalne,sto je za svaku pohvalu!

... Da, prelake su, u svakoj sam dobio minimum 20 poena, sem 1.6 (17) i 4.6 (14) :DD

3 za
1 protiv
.
2011-06-10
???

Ja sam danas osvojio maksimum u asocijacijama, što mi se, čini mi se, nikad dosada nije desilo. Sad znam da je maksimum 45 poena.

4 za
1 protiv
baron-samedi
2011-06-10
???

interesuje me ko je pobedio u zadnjem cikulsu slagalice kada su mi iskljucili kablovsku (neplacanja racuna) bilo je izvesno da ce u finale braco i pretpostavljam zoran za koga sam inace navijao za razliku od ostatka porodica koja je bodrila bracu...da takode me interesuje da li se moze pogledati nekako snimak tog finala sve  sam gledao ali hm visa sila i onda sam ostao uskracen za taj zadnji duel..pozzz unapred zahvalan Aleksandar

1 za
1 protiv
Jovanovic Aleksandar
2011-06-15
???

У финалу је Браца победио Николу. Зоран је био трећи.

1 za
1 protiv
Matorac
2011-06-15
???

Jovanovic Aleksandar napisa...

interesuje me ko je pobedio u zadnjem cikulsu slagalice kada su mi iskljucili kablovsku (neplacanja racuna) bilo je izvesno da ce u finale braco i pretpostavljam zoran za koga sam inace navijao za razliku od ostatka porodica koja je bodrila bracu...da takode me interesuje da li se moze pogledati nekako snimak tog finala sve  sam gledao ali hm visa sila i onda sam ostao uskracen za taj zadnji duel..pozzz unapred zahvalan Aleksandar

... Za to imaš ovu temu:

http://www.slagalica.tv/forum/tema/329/#unread

2 za
0 protiv
.
2011-06-15
???

Da lii je neko nabasao na spojnicu: Spojite imena i prezimena naučnika? Samo mi je jedan bio poznat, pa sam potražio ko su dotični. Ispostavilo se da su se svi bavili genetikom. Mislim da je ovo jako uska oblast i ne znam da li bi i ljudi koji se bave ovom oblašću znali sve da ih spoje. Smatram da ovakve spojnice ne treba odobravati. Možda je supervizor mislio: Okej, ja ne znam za ove ljude, ali možda drugi znaju. Evo jednog primera koliko na Wikipediji ima podataka o jednom naučniku koji se našao u ovoj spojnici.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Martha_Chase

9 za
0 protiv
baron-samedi
2011-06-22
???

baron-samedi napisa...

Da lii je neko nabasao na spojnicu: Spojite imena i prezimena naučnika? Samo mi je jedan bio poznat, pa sam potražio ko su dotični. Ispostavilo se da su se svi bavili genetikom. Mislim da je ovo jako uska oblast i ne znam da li bi i ljudi koji se bave ovom oblašću znali sve da ih spoje. Smatram da ovakve spojnice ne treba odobravati. Možda je supervizor mislio: Okej, ja ne znam za ove ljude, ali možda drugi znaju. Evo jednog primera koliko na Wikipediji ima podataka o jednom naučniku koji se našao u ovoj spojnici.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Martha_Chase

...Imao sam tu spojnicu pre par dana i ja sam se potrudio da pronadjem te naucnike na net-u i zakljucio isto sto i ti , a takodje imao sam problema da ih uopste pronadjem jer su im imena napisana "po srpski" pa je meni Marta Cejs delovala kao nemica za razliku od Marte Čejs.Ta me je spojnica podsetila na onu s genericki zasticenim imenima lekova (valjda sam dobro parafrazirao) i slazem se da ih ne treba odobravati.

8 za
0 protiv
raborg
2011-06-22
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0161 sec.

Copyright © 2024