NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Kako to da je KOPANJE imenica...?

zar nije glagol. Kada se kopa to oznacava neku radnju, dakle glagol.

Ako sam u pravu, molim da mi se vrate poeni.

0 za
27 protiv
Mikelangelo
2010-07-19
???

Svi glagoli u infinitivu u srpskom jeziku se zavrsavaju na TI ili CI, sem ako je u pitanju krnji infinitiv. Ako se na koren glagola doda sufiks NJE, dobija se imenica.

28 za
0 protiv
Kalimist
2010-07-19
???

Kopanje- glagolska imenica, tj. imenica nastala od glagola kopati!

18 za
0 protiv
Цеца
2010-07-22
???

deverbativna imenica, ili imenica nastala od glagola..............

4 za
0 protiv
Djurica
2010-07-22
???

definitivno-glagolska imenica...pa čim je možeš menjati po padežima znači da je imenska reč.

glagoli se menjaju po licima i vremenima: ja kopam , ti kopaš , mi kopamo...kako bi promenili kopanje: ja kopanje , ti kopanje, mi kopanje???   wink

7 za
0 protiv
Ćoti
2010-07-23
???

Rešavanjem slagalice retko kad se desi da nema ta reč a gramatički je ispravna pa je dodajemo.

U tom prozoru se pojavljuju već prijavljene reči koje ocenjujemo. Nebrojeno puta sam nailazio na

neadekvatne, glupave, neshvatljive i potpuno nepotrebne reči. Primera je mnogo. Nažalost nisam

zapisivao a većina će se prepoznati. Zamolio bih vas da ako nemate ništa pametno da spojite

nemojte ni spajati. Neko inteligetniji od vas može vas smatrati kao nepodobnim za ovaj sajt, kao i

to da nikada u životu niste bili na času srpskog jezika. Takodje biste izgubili osvojene poene kad

neko oceni vašu reč kao neispravnu. Znam da vam se ne sviđa moj komentar ali to je iz najbolje

namere. Najbolje je nemati poen nego predstavljati sebe u lošem svetlu.

7 za
0 protiv
vuk22
2010-07-23
???

vuk22 napisa...

 Najbolje je nemati poen nego predstavljati sebe u lošem svetlu.

Pa sad...za online kviz ne znam, ali za TV mogu da kazem da je ovo totalno pogresna logika. Jednom mi se desilo da sam imao desetku, koja mi je delovala izuzetno sumnjivo. Gramaticki je bila u redu, ali mi nije delovala smisleno. Tako sam prijavio devetku, moj protivnik bas tu desetku, i bila mu je priznata. To me je em kostalo okruglo 60 poena ( sto bi mi u nekoj racunici bilo dovoljno za prolaz, a mozda i ne, ko zna kako bi se sve odvijalo ), a i psihicki me je rasturilo, pa sam gresio i na ostalim igrama i odigrao najslabijiu partiju ikad.

3 za
1 protiv
Kalimist
2010-07-23
???

Цеца napisa...

Kopanje- glagolska imenica, tj. imenica nastala od glagola kopati!

Kopanje od glagola kopati... znaci to je glagolska imenica

Kao "gerund" u engleskom jeziku.

2 za
1 protiv
Tetka Angelina ヅ
2010-10-28
???

Ćoti napisa...

definitivno-glagolska imenica...pa čim je možeš menjati po padežima znači da je imenska reč.

glagoli se menjaju po licima i vremenima: ja kopam , ti kopaš , mi kopamo...kako bi promenili kopanje: ja kopanje , ti kopanje, mi kopanje???   wink

...e cuj to..

0 za
0 protiv
Aldin Muharemovic
2010-11-04
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0145 sec.

Copyright © 2024