NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Moj broj i ispravke

Od kada je uvedeno ostavljanje primedbi na sajtu, mnogi igrači se žale kako su greškom stavili sabiranje umesto množenja ili su greškom stavili zagradu gde ne treba i slično, pa traže da ponovo odigraju igru. Pregledom njihovih formula se vidi da su stvarno znali da dođu do rešenja, ali su ga pogrešno ukucali.

Šta mislite, da li treba u tom slučaju da im se dozvoli da igraju ponovo ili ne? Možete glasati ZA i PROTIV ove poruke.

7 za
37 protiv
Supervizor
2010-11-03
???

Supervizor napisa...

Od kada je uvedeno ostavljanje primedbi na sajtu, mnogi igrači se žale kako su greškom stavili sabiranje umesto množenja ili su greškom stavili zagradu gde ne treba i slično, pa traže da ponovo odigraju igru. Pregledom njihovih formula se vidi da su stvarno znali da dođu do rešenja, ali su ga pogrešno ukucali.

Šta mislite, da li treba u tom slučaju da im se dozvoli da igraju ponovo ili ne? Možete glasati ZA i PROTIV ove poruke.

...To se upravo meni desilo, i dozvolili ste mi da ponovim igru,HVALA, ali ipak to je Vasa odluka, zato necu glasati ni za ni protiv, greska se svakom moze desiti, zato je Neparni rekao da je najljepse igrati u kasnim satima kad nema ni zene ni djece da te stalno nesto zapitkuju, jedino mogu da predlozim da ako neko cesto trazi da ponovi igru da se odbije,  u drugom slucaju dozvoli, ali kao sto rekoh, kako god Vi odlucite.
Pozdrav i jos jednom hvala.

4 za
3 protiv
konj_AleksandraM
2010-11-03
???

A koriscenje tastature kao u slagalici? To bi ubrzalo upisivanje rjesenja i ostavilo vremena za ispravke...mozda.

6 za
5 protiv
Dvorska budala
2010-11-03
???

Supervizor napisa...

Od kada je uvedeno ostavljanje primedbi na sajtu, mnogi igrači se žale kako su greškom stavili sabiranje umesto množenja ili su greškom stavili zagradu gde ne treba i slično, pa traže da ponovo odigraju igru. Pregledom njihovih formula se vidi da su stvarno znali da dođu do rešenja, ali su ga pogrešno ukucali.

Šta mislite, da li treba u tom slučaju da im se dozvoli da igraju ponovo ili ne? Možete glasati ZA i PROTIV ove poruke.

...Naravno da ne. Zapravo, veoma cvrsto ne. Meni se desavalo i u KZZ da zbog nedostatka koncentracije, vlastitete nepaznje, brzine i slicno kliknem pogresan odgovor, mada sam sasvim sigurno znao koji je tacan, tj. samo odgovaranje nije bilo i nije moralo da bude 'lutrija'. Ali... U kvizu nije vazno iskljucivo ono sto znas, vec i da to dovoljno usresredjen pokazes u pravom trenutku na pravi nacin. Narocito u jednom online kvizu gde je neuporedivo lakse nego pred TV-om, te bi pruzanje druge sanse bilo ipak previse za jednu ovakvu formu. Nema sumnje da mnogi koji ofulaju zadatak/pitanje znaju tacno resenje, ali iz razlicitih razloga nisu dosli do njega. Kvizovi ne bi bili zanimljivi kada bi pretpostavka za ucesce u njima bila maksimalna koncentracija, idealna mentalna forma, stanje duha i intelekta koji bi dozvoljavali greske samo onda kada se stvarno nesto ne zna. S druge strane, vremena u igri je sasvim dovoljno da greska moze da se uoci ako je napravljena, a onaj ko formulu ispisuje u poslednjih 10s mora da preuzme i rizik da usled samoiznudjene brzine u tipkanju moze da napravi i lapsus tastaturi. Sve je to deo igre..

37 za
2 protiv
Erazmo
2010-11-03
???

Apsolutno se slazem sa Erazmom!

11 za
1 protiv
Milos Milutinovic
2010-11-03
???
Jos jedan Erazmov istomisljenik.
12 za
1 protiv
vkrnac
2010-11-03
???

Dva puta sam, cini mi se, od kada sajt postoji trazio od supervizora da mi omoguci ponovno igranje brojeva zbog greske u kucanju. Naravno, rekao sam mu o cemu se radi, moj rezon je bio ocigledan, kao i greska u kucanju. S te strane sam bio misljenja, ako je ocigledno da se radi o greski u kucanju, da se omoguci nova sansa.

Posle citanje Erazmovog posta, tacnije poslednje tri recenice, kompletno sam promenio misljenje. Pogodio je u sustinu problema, i zaista mi se svidja kako covek razmislja. Dodao bih, medjutim, jos jedan razlog protiv, a to su zlonamerne primedbe ( kojih sigurno ima ) ljudi kojima je cilj po svaku cenu da osvoje poene, i da smisle ko zna kakve razloge. Da tu supervizor ne bi gatao preko graski pasulja ko laze, mislim da bi cim pre trebao da onemoguci ispravke u ovoj igri.

P.S. Supervizore, kad donosis odluku?

9 za
0 protiv
Kalimist
2010-11-04
???

Ja zelim da podnesem zalbu na igru moj broj.Opera izgubi kontakt nakon tacnog resenja i onda odjednom dobijem krompir(NULU).

4 za
1 protiv
MILAN 1997
2010-11-04
???

Kalimist napisa...

P.S. Supervizore, kad donosis odluku?

... kad se skupi još glasova.

MILAN 1997 napisa...

Ja zelim da podnesem zalbu na igru moj broj.

... kao što rekoh u prvoj poruci, postoji opcija za ostavljanje primedbi wink

4 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-04
???

Supervizor napisa...

Kalimist napisa...

P.S. Supervizore, kad donosis odluku?

... kad se skupi još glasova.

...koji je broj u pitanju? Primecujem da su ljudi popricilicno inertni, pa apelujem ovom prilikom da glasaju, bilo da je za ili protiv.

3 za
1 protiv
Kalimist
2010-11-04
???

Kalimist napisa...

Supervizor napisa...

Kalimist napisa...

P.S. Supervizore, kad donosis odluku?

... kad se skupi još glasova.

...koji je broj u pitanju?

... bar 50. Do tada ćemo kao i do sada "gledati u pasulj" tj. procenjivati svaku pojedinačnu primedbu.

2 za
1 protiv
Supervizor
2010-11-04
???

MILAN 1997 napisa...

Ja zelim da podnesem zalbu na igru moj broj.

... kao što rekoh u prvoj poruci, postoji opcija za ostavljanje primedbi wink

...Ostavio sam ali nikako da odigram ponovo ili da dobijem odgovor.Izvinite ako sam preterao ali sam bio besan u tom trenutku.

1 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-11-04
???

http://www.youtube.com/watch?v=JA53OPn4tRY 

I ja sam za to da se ne dozvoli ponavljanje,desilo mi se da ne stignem da ukucam resenje zadatog broja jer mi iscuri vreme,sam sam kriv... Ili,jos bolnije - sesti pokusaj Skocka otkucam slucajno pogresan znak,nije mi se cinilo da je fer da trazim od Supervizora ponavljanje,10 laganih poena u nepovrat,mislim da ako se krene sa izlazenjem u susret - ne bi bilo kraja zahtevima za ponavljanjem...

P.S. Obratite paznju na reakciju mog protivnika u periodu 0:58 - 1:03...

8 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-04
???

Jedna osmica na slovima, drugi put lii osmica ili manje, nepostojeci broj ( i to `ajde da je neki jednocifreni nepostojeci, nego broj koji ne moze da se javi u ponudi )...Ovo je ili bila tek druga partija ili te je neko opasno dekoncentrisao :) Mozda ista osoba koja je pokusala da pripomogne? wink

Kad ce biti uploadovan ostatak?
 

0 za
0 protiv
Kalimist
2010-11-04
???

Druga partija i dekoncentracija,seti se sta je tebe dekoncentrisalo wink...

Nisam mogao da predjem preko "izgleda da je greska..." a da ne ispravim,nije greska,vec sto bi rekao Meda - lapsus Calami(st)...

0 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-04
???

Pre tri dana mi se desilo da uopšte nisam dobio zadatak u ovoj igri i da mi je bila upisana nula. Naravno, reklamirao sam odmah. Dobio sam zadatak, odmah rešio (bio je vrlo lak)  i poslao. Dobio sam uobičajenu poruku da je reklamacija prosleđena supervizoru. Međutim, ni posle 24 sata nije bilo odgovora na reklamaciju. Iako sam pomislio da se reklamacije u vezi ove igre više ne primaju reklamirao sam ponovo i uspeo.

Nisam ovo napisao da bi hvalio ili kudio supervizora. Do sada sam reklamirao razne igre nekoliko puta. Uvek su mi reklamacije bile pozitivno rešene. Takođe su mi uvek bili priznavani poeni u igri slagalica kada bi sastavio "novu, nepoznatu reč". Dakle, imam razloga da hvalim supervizora. Sve moje reklamacije su bile zbog loše komunikacije između mene i servera. Zato predlažem da, pored mogućnosti "primedbe u vezi sa igrom" unesete i "problemi u vezi sa serverom".

Inače, smatram da sve primedbe nastale zbog nepažnje i dekoncentracije igrača NE TREBA TOLERISATI i da takve primedbe treba ODBITI.

1 za
0 protiv
MaCoLa
2010-11-04
???

MILAN 1997 napisa...

...Ostavio sam ali nikako da odigram ponovo ili da dobijem odgovor.Izvinite ako sam preterao ali sam bio besan u tom trenutku.

... koji je datum u pitanju?

0 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-05
???

MaCoLa napisa...

Dobio sam uobičajenu poruku da je reklamacija prosleđena supervizoru. Međutim, ni posle 24 sata nije bilo odgovora na reklamaciju. Iako sam pomislio da se reklamacije u vezi ove igre više ne primaju reklamirao sam ponovo i uspeo.

... bitna stvar kod reklamiranja igre Moj Broj je da pored formule koju sistem ubaci obavezno napišete opis problema. Mnogi takmičari samo kliknu na slanje primedbe, ali takve primedbe uopšte i ne dođu na pregled.

MaCoLa napisa...

Zato predlažem da, pored mogućnosti "primedbe u vezi sa igrom" unesete i "problemi u vezi sa serverom".

... postojeća opcija za slanje primedbi se odnosi na sve moguće probleme, bez obzira da li je problem sa serverom ili sa sadržajem same igre. Inače, sa samim serverom nema problema već 10-tak dana od kada smo prešli na ovaj noviji server (nije bilo objavljeno na sajtu, jer verujem da je svima već bilo dosta "promene servera"), tako da je problem "sa serverom" u stvari neki problem sa Vašom Internet konekcijom.

2 za
0 protiv
Supervizor
2010-11-05
???

Da se pohvalim - danas NULICA!!! Ko trazi vece (tacan broj) ,izgubi (20 poena u zurbi/panici i pogresnom kucanju) iz vrece!

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-11-15
???

NeparniValjak napisa...

Da se pohvalim - danas NULICA!!! Ko trazi vece (tacan broj) ,izgubi (20 poena u zurbi/panici i pogresnom kucanju) iz vrece!

... Мени се то десило и овог и прошлог месеца по једном... Да полудиш...

2 za
0 protiv
Цане Вукић
2010-11-15
???

Moram i ja da se pohvalim smiley Prvi put danas imam nulicu na Skocku smiley

Toliko mi je to preslo u rutinu da sam uz igru razgovarao sa nekim i...odose poeni. sad

1 za
0 protiv
Šišarka
2010-11-15
???

http://www.youtube.com/watch?v=IK0EOkQ7f4k 

...pocetak za pozeleti...

3 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-11-18
???

NeparniValjak napisa...

http://www.youtube.com/watch?v=IK0EOkQ7f4k 

...pocetak za pozeleti...

evo nešto i iz moje ponude http://www.youtube.com/watch?v=_HsEBxSEn2M   :))

3 za
0 protiv
Слађан
2011-04-09
???

NeparniValjak napisa...

http://www.youtube.com/watch?v=IK0EOkQ7f4k 

...pocetak za pozeleti...

...ja sam imao isi takav start + oba broja resio + svoje spojnice sve ... 84-0 

4 za
1 protiv
dejan86
2011-04-09
???

Meni se često dešava da u toku igranja igre greškom pritisnem desni taster miša i onda mi se igra prekida, npr. u Asocijacijama, i onda dobijem ''0'' poena.

0 za
0 protiv
Samir Jonis
2011-04-11
???

SLAĐAN1982 napisa...

NeparniValjak napisa...

http://www.youtube.com/watch?v=IK0EOkQ7f4k 

...pocetak za pozeleti...

evo nešto i iz moje ponude http://www.youtube.com/watch?v=_HsEBxSEn2M   :))

...Fino,mada  (100+1) *4 upada u oko,i zatim jos laganih 50 wink

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2011-04-11
???

NeparniValjak napisa...

SLAĐAN1982 napisa...

NeparniValjak napisa...

http://www.youtube.com/watch?v=IK0EOkQ7f4k 

...pocetak za pozeleti...

evo nešto i iz moje ponude http://www.youtube.com/watch?v=_HsEBxSEn2M   :))

...Fino,mada  (100+1) *4 upada u oko,i zatim jos laganih 50 wink

...meni pre 90*5+4, tj. (100-20/2)*5+4, al kao da je bitno, vazno je samo dobiti tacan :)

1 za
0 protiv
Kalimist
2011-04-11
???

opet mi je napisano da sam pogledao rešenje kada mi je blokirao internet a nisam.Molim vas za mogućnost da ponovo odigram.

2 za
4 protiv
tropot
2011-10-03
???

tropot napisa...

opet mi je napisano da sam pogledao rešenje kada mi je blokirao internet a nisam.Molim vas za mogućnost da ponovo odigram.

...

radi se o današnjoj igri

1 za
4 protiv
tropot
2011-10-03
???

zaboravih da pitam zašto u igri moj broj kada kliknem na ˝problemi sa igrom˝ nemam mogućnost da ukucam u čemu je problem nego me upućujete na matematiku za drugi razred (dobar fazon by the way)? Uzgred i ja mislim da dekoncentracija nije razlog za ispravku već samo ˝viša sila˝ kao u mom slučajuwink

1 za
5 protiv
tropot
2011-10-03
???

tropot napisa...

zaboravih da pitam zašto u igri moj broj kada kliknem na ˝problemi sa igrom˝ nemam mogućnost da ukucam u čemu je problem nego me upućujete na matematiku za drugi razred (dobar fazon by the way)? Uzgred i ja mislim da dekoncentracija nije razlog za ispravku već samo ˝viša sila˝ kao u mom slučajuwink

...misim  brate zbog prevaranata, razumes , sta ti meni 2 zeca 3 zeca

7 za
0 protiv
klasicna budala
2011-10-03
???

klasicna budala napisa...

tropot napisa...

zaboravih da pitam zašto u igri moj broj kada kliknem na ˝problemi sa igrom˝ nemam mogućnost da ukucam u čemu je problem nego me upućujete na matematiku za drugi razred (dobar fazon by the way)? Uzgred i ja mislim da dekoncentracija nije razlog za ispravku već samo ˝viša sila˝ kao u mom slučajuwink

...misim  brate zbog prevaranata, razumes , sta ti meni 2 zeca 3 zeca

...

nisam siguran da si me razumeo kod svih drugih igara kad kliknem na prijavi problem piše mi ˝ukucaj opis problema˝ a kod igre moj broj toga nema, pa sam hteo da pitam zašto, to je sve

0 za
3 protiv
tropot
2011-10-04
???

tropot napisa...

klasicna budala napisa...

tropot napisa...

zaboravih da pitam zašto u igri moj broj kada kliknem na ˝problemi sa igrom˝ nemam mogućnost da ukucam u čemu je problem nego me upućujete na matematiku za drugi razred (dobar fazon by the way)? Uzgred i ja mislim da dekoncentracija nije razlog za ispravku već samo ˝viša sila˝ kao u mom slučajuwink

...misim  brate zbog prevaranata, razumes , sta ti meni 2 zeca 3 zeca

...

nisam siguran da si me razumeo kod svih drugih igara kad kliknem na prijavi problem piše mi ˝ukucaj opis problema˝ a kod igre moj broj toga nema, pa sam hteo da pitam zašto, to je sve

...to je sve ,a, i zbog toga si me budio ,a, brate misim ispostuj me. krava mi se telila sinoc a trebo sam u grad, to me opasno zivcira

7 za
0 protiv
klasicna budala
2011-10-04
???

ako ako burazeru samo ti teraj sprdnju. hvala supervizoru na uvaženoj primedbi

0 za
1 protiv
tropot
2011-10-05
???

tropot napisa...

zaboravih da pitam zašto u igri moj broj kada kliknem na ˝problemi sa igrom˝ nemam mogućnost da ukucam u čemu je problem

... dok je opcija postojala dobijali smo dnevno gomilu primedbi da "kompjuter ne računa dobro" da bi se na kraju uvek ispostavilo da igrači baš i ne znaju ta pravila. Pa smo zato napravili spisak pravila da ih naučimo. Eto, ovaj sajt je i edukativnog karaktera. wink

Ako neko baš mora da ostavi primedbu, može da pokrene tu opciju kod neke druge igre i onda u padajućem meniju promeni da bude Moj Broj.

3 za
1 protiv
Supervizor
2011-10-05
???

Meni se par puto desilo da mesto plus stavim minu ili da umesto puta stavim podeljeno.Takodje mi se desava da stavim zagradu gde ne treba.Ja sam inace dobar matematicar,ali kada vidim da mi ne staje vremena ja zbrzam pa pogresim.Zbog ovog svega ja glasam da se dozvoli ponvno igranje,ali samo ako se vidi da takmicar je znao da resi zadatk,a nije dobro uneo navedene racunske operacije.

0 za
8 protiv
Slobodan Balac
2011-10-15
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0164 sec.

Copyright © 2024